Bój się nic nie robienia

photo-1439761414027-4f4ebeeda3a3.jpg

Zmiany niosą za sobą pozytywne, jak i negatywne odczucia. Przynoszą korzyść, bądź stratę. Gdy je wprowadzasz nie masz pojęcia, czy osiągniesz zamierzony efekt i nigdy nie masz zagwarantowanego sukcesu. Jednak „zmiana” mimo wszystko wiele cię nauczy i da możliwość poprawy sytuacji, w której się znajdujesz. Stwarza również okazje do wykazania się w nowych sytuacjach.

Jedni lubią zmiany, a w innych budzi strach. To, co nas przeraża, a nawet paraliżuje to uczucie nieznanej przyszłości. „A jak się nie uda? A jeśli będzie jeszcze gorzej?”. Pierdolenie.

Nikt ci nie zagwarantuje tego, że dzięki zmianom będziesz tryskał szczęściem i dzielił się nim z innymi. Żaden człowiek nie jest w stanie zapewnić, że wszystkie twoje pragnienia się spełnią. Nic nie jest pewne. Pewne jest to, że za jakiś czas wrzucą cię do trumny i zakopią. Dlatego, nie warto przejmować się porażką, ale warto jest znaleźć w sobie odwagę i podjąć ryzyko, by przeżyć swoje lata tak, jak chcesz, bez strachu, bez ograniczeń.

Uczucie odwagi idzie łeb w łeb z lękiem, pewność siebie z nieśmiałością, a wiara w siebie trzyma z wątpliwościami. To jak Yin i Yang. Równowaga.

Pytanie tylko, którą stronę wybierasz? Które uczucia wezmą górę i będą napędzały cię do działania? Odwaga czy lęk? Pewność siebie czy nieśmiałość? Wiara w siebie czy wątpliwości?

Zmiany mogą dużo wnieść do twojego życia. Uczą cię nowych umiejętności, rozwijają, dzięki nim konfrontujesz się z własnymi lękami, doświadczasz przeróżnych sytuacji, a także spotykasz nowych ludzi. Dobre, czy złe zmiany, zawsze przyniosą ci korzyści. Dlaczego? Ponieważ uczą i rozwijają, a najwięcej wbrew pozorem nauczą cię złe decyzje. Nie wiedziałbyś co jest dla ciebie dobre, a co złe.

Mam za sobą dobre i złe decyzje. Wszystkie, a w szczególności te błędne dały mi mnóstwo lekcji, rozwinęły i wystawiały na próby mój charakter. Umacniały go, albo łamały, bywało różnie. Dzięki temu wiem, czego unikać w przyszłości, z kim nie przebywać, w czym jestem dobra, a w czym gorsza i co zrobić, by podnieść się i iść na przód. Musimy najpierw wiedzieć czego nie chcemy w życiu, czego nie zniesiemy i co jest dla nas złe, aby później dostrzec dobre osoby, które spotykamy, co ma na nas najlepszy wpływ, i mieć świadomość  co robimy, że czujemy się świetnie.

Najważniejsze jest to by podejmować decyzję, działać, próbować. W swoich doświadczeniach odnaleźć siebie, dostrzec lekcję, które daje nam życie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Brak zmian nie uczy nas niczego. To jak bierność. Nie nastawia nas na wyzwania, niczego nie wymaga, to błędne koło.

Podjęcie się zmian zawsze niesie za sobą nowe, ciekawe doświadczenia, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi, a to jest bezcenne.toolbar_transparent

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s