Codzienność powie o tobie prawdę

1403475200y7zuj.jpg

„Wyobraź sobie, jak idziesz pewnie chodnikiem wśród tłumu spieszących się ludzi. Obok ciebie przejeżdżają samochody, kolorowe szyldy rozświetlają budynki, a światła latarni walczą z nieuchronnie zapadającą ciemnością. Mijasz rudowłosą kobietę, mężczyznę w długim płaszczu, jesteś na rogu ulicy i skręcasz w prawo wchodząc na ogromny parking. Idziesz wzdłuż samochodów i twoim oczom ukazuje się niedołężny starszy mężczyzna w potwornie rozdartej kurtce i brudnych spodniach. Chcesz go ominąć nie patrząc w jego stronę, jednak dość sprawnie zachodzi ci drogę.

– Młody, daj 2 złote na chleb.

Z trudem utrzymując równowagę wtapia w ciebie spojrzenie. Przyglądasz się jego podstarzałej twarzy i przerażająco mglistym oczom.

– Chodź ze mną do sklepu to kupię ci chleb – odpowiadasz.

– Nie, wolę sam. Daj te 2 złote.

– Nie, pieniędzy nie dam.

– Kurwa, wszyscy są tacy sami, żałują głupich dwóch złotych. Skurwysyny!

Zaciska pięść i grozi ci nią. Chcąc odejść omijasz go, a do nozdrzy wbija ci się wstrętna woń zmieszana ze spirytusem. Przyśpieszasz kroku, aby znaleźć się w bezpiecznej odległości od nieznajomego.”

Praktycznie każdy z nas był zaczepiany i proszony o pieniądze, więc myślę, że ta historia wydaje ci się znajoma. Lecz teraz, nie mam zamiaru skupiać się na biedzie . To nie temat o pieniądzach, a o naszych codziennych czynach i ich skutkach.

Możesz tylko się domyślać, ile miesięcy, czy lat ten starszy mężczyzna zawzięcie przyjaźnił się z butelką. Nie potrafił się z nią rozstać i w końcu trafił na ulicę. Choć, zauważ, ten człowiek codziennie miał wybór:

a) Piję.

b) Nie piję.

Widząc, jak skończył, pomyśl, będąc na jego miejscu, jaką ty podjąłbyś decyzję? A czy B ?

Myślę, że osoby przy zdrowych zmysłach odpowiedziałyby B, ponieważ nie sądzę, aby czyimś szczytem marzeń byłoby błąkanie się pijanym po ulicy nie mając gdzie spać. W takiej sytuacji doskonale wiesz, co jest dla ciebie dobre, a co złe.

Teraz, zostaw problem tego mężczyzny, a przyjrzyj się sobie.

Tak, jak on powinieneś wiedzieć, co jest dla ciebie dobre, a co złe. Nie musisz trzymać butelki w dłoni, aby płakać nad zmarnowanym życiem. Możesz, równie dobrze mieć w niej pilot od telewizora, myszkę od komputera, czy czasopisma, w których główne tematy to: „Jak Britney Spears sika do porcelanowego sedesu?”.

Pomyśl logicznie (jak chłop): Jakie korzyści przyniesie ci codzienne siedzenie przed telewizorem oglądając „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy” i inne programy?

Czy zyskujesz dobry humor i poczucie zadowolenia przebywając z ludźmi, którzy codziennie narzekają, wkurwiają cię, dołują, albo powtarzają, że życie jest do dupy?

Co stanie się z tobą za rok, kiedy non stop jesz kebaby, opychasz się słodyczami i wsuwasz chipsy popijając colą?

Zadam ci pytanie: Czy to, co robisz codziennie jest dla ciebie dobre, przynosi korzyści i szczęście, czy prowadzi donikąd, a przez to stoisz w miejscu i użalasz nad sobą?

Wyciągnij wnioski z własnej rzeczywistości. Jedynie w niej znajdziesz prawdę o sobie. Najlepszym rozwiązaniem będzie to, że zapiszesz wszystkie czynności, które robisz każdego dnia (przez 5 dni). Zobaczysz wtedy, czarno na białym, jak spędzasz czas. Następnie zadaj sobie pytania: Czy to, co robię codziennie stwarza dla mnie lepszą przyszłość ? Czy czuje się szczęśliwy i usatysfakcjonowany swoją codziennością?

Myśl przyszłościowo. To, co robisz każdego dnia jest wynikiem tego, jak będzie wyglądało twoje życie za rok, dwa, czy pięć lat. Dbaj o siebie i swoje szczęście. Dlatego, rozpisz swoje codzienne czynności, wtedy zobaczysz co jest dla ciebie dobre i rozwijające, a co złe, rozleniwiające i dołujące.

Zamiast wytykać czyjeś błędy, lepiej skup się na własnych. Zamiast codziennie śledzić czyjeś życie, zajmij się porządnie własnym. Jak to zrobić? Dowiesz się  tu

Codzienność to nic innego, jak styl życia. Jesteś z niego dumny?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s